Sort by

Paul has logged 61 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best Summer Ever

Best Summer Ever

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spies

Spies

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animal House

Animal House

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary

Diary

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valley of Souls

Valley of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Él

Él

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casque d'Or

Casque d'Or

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Veins of the World

Veins of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle Fishing: Kidnapped Abroad

Miracle Fishing: Kidnapped Abroad

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seasons of the Year

Seasons of the Year

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Frightened City

The Frightened City

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Common Crime

A Common Crime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Don't Deserve Dogs

We Don't Deserve Dogs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moffie

Moffie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elstree 1976

Elstree 1976

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry