Sort by

Paul Elliott has logged 72 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bomba, the Jungle Boy

Bomba, the Jungle Boy

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cocksucker Blues

Cocksucker Blues

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Red Headed Corpse

The Red Headed Corpse

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked Girl Killed in the Park

Naked Girl Killed in the Park

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Fear

Hotel Fear

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Black Gestapo

The Black Gestapo

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady in Cement

Lady in Cement

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stone Killer

The Stone Killer

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raggedy Rawney

The Raggedy Rawney

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Distant Sky

Distant Sky

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to God Knows Where

The Road to God Knows Where

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Big Guns

Big Guns

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Detective Belli

Detective Belli

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emergency Squad

Emergency Squad

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Knock Out Cop

The Knock Out Cop

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoot First, Die Later

Shoot First, Die Later

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Desperate Hours

The Last Desperate Hours

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crime Boss

Crime Boss

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rome, the Other Face of Violence

Rome, the Other Face of Violence

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cry of a Prostitute

Cry of a Prostitute

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kidnap Syndicate

Kidnap Syndicate

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Hunt

Death Hunt

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Counselor at Crime

Counselor at Crime

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poker Face

Poker Face

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Nigger Charley

The Legend of Nigger Charley

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry