RSS feed for Golshan
  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Eli

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jexi

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

  • The Divine Fury

  • Ready or Not

    ★★★

  • Step Up: Year of the Dance

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Dolls

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Annabelle Comes Home

  • Snake Venom

    ½

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Bharat

  • Always Be My Maybe

  • 0.0MHz

    ½

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • The Hustle

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

  • Tolkien

  • Pokémon Detective Pikachu

  • See You Yesterday

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • Hellboy

  • Little

  • Shazam!

    ★★★★

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Four Fingers

    ½

  • Rahman 1400

    ½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Aftermath

  • Isn't It Romantic