RSS feed for Eduardo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Beast in the Jungle

The Beast in the Jungle

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
23
The Bare Necessity

The Bare Necessity

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Mute Fire

Mute Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sons of Denmark

Sons of Denmark

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Adventurer's Fate

Adventurer's Fate

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cannibal Club

The Cannibal Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maggie

Maggie

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
Edit this entry  
13
To the Ends of the World

To the Ends of the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Stranger

The Stranger

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
12
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silences

The Silences

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malaria

Malaria

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
The Writer

The Writer

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Suzaki Paradise: Red Light

Suzaki Paradise: Red Light

1956
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★
Edit this entry  
09
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Goat Story

Goat Story

2008
×
Edit this entry  
04
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

2020
×
Edit this entry  
01
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★
Edit this entry