RSS feed for Eduardo

Eduardo has logged 73 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under Pressure

Under Pressure

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
My Only Earth is in the Moon

My Only Earth is in the Moon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
L'Enfant Secret

L'Enfant Secret

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
Edit this entry  
29
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
28
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Edit this entry  
28
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Sample

Sample

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
I don't live here anymore

I don't live here anymore

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Emerald Cities

Emerald Cities

1983
×
★★½
Edit this entry  
27
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Imaginário

Imaginário

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Mens Sana in Corpore Sano

Mens Sana in Corpore Sano

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bubble

Bubble

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Renovation

Renovation

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonathas' Forest

Jonathas' Forest

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
A. K.

A. K.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
20
Adoption

Adoption

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Guiana Sumiu...

A Guiana Sumiu...

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
Autopilot

Autopilot

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Story of My Death

Story of My Death

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
Who Would You Take to a Deserted Island?

Who Would You Take to a Deserted Island?

2019
×
Edit this entry  
15
The Act

The Act

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Michael

Michael

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Quai des Orfèvres

Quai des Orfèvres

1947
×
★★★★★
Edit this entry