RSS feed for Eduardo

Eduardo has logged 90 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gretchen, Road Movie

Gretchen, Road Movie

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
When We Are Chased by Bad Luck

When We Are Chased by Bad Luck

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Point!

The Point!

1971
×
★★½
Edit this entry  
22
Santiago, Italia

Santiago, Italia

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Harriet

Harriet

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
18
Saria

Saria

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Memorable

Memorable

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
A Sister

A Sister

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daughter

Daughter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Damned Summer

Damned Summer

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wandering Soap Opera

The Wandering Soap Opera

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Subway

Subway

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Manuela Jankovic's War

Manuela Jankovic's War

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Death in the Garden

Death in the Garden

1956
×
★★★
Edit this entry  
10
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry