RSS feed for Eduardo

Eduardo has logged 97 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Watchmen: Tales of the Black Freighter

Watchmen: Tales of the Black Freighter

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
07
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★½
Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
O Juízo

O Juízo

2019
×
Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Yellow Night

The Yellow Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★★
Edit this entry  
03
Faust

Faust

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Mens Sana in Corpore Sano

Mens Sana in Corpore Sano

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Lasagna Cat - Telephone Sex Survey Results

Lasagna Cat - Telephone Sex Survey Results

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1899
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Mysterious Death of Pérola

The Mysterious Death of Pérola

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Clarisse or Something About Us

Clarisse or Something About Us

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry