RSS feed for Eduardo

Eduardo has logged 240 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Swirl

Swirl

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Here and Elsewhere

Here and Elsewhere

1976
×
★★½
Edit this entry  
23
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Face You Deserve

The Face You Deserve

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
One Nation, One King

One Nation, One King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Catherine the Great

Catherine the Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Human Condition

A Human Condition

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dona Vilma

Dona Vilma

×
★★½
Edit this entry  
30
Fevereiros

Fevereiros

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Calcutta

Calcutta

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
The Devil Commands

The Devil Commands

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hulk

Hulk

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reinvenção da Rua

Reinvenção da Rua

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wall

Wall

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Red Phallus

The Red Phallus

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
VIPs

VIPs

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Edit this entry