RSS feed for Eduardo

Eduardo has logged 556 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Bring Me the Head of Charlie Brown

Bring Me the Head of Charlie Brown

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
As You Sleep The World Empties

As You Sleep The World Empties

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fedora

Fedora

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy World

Crazy World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
And Then the Bear

And Then the Bear

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Marooned

Marooned

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
República

República

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mascot

The Mascot

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dazed Flesh

Dazed Flesh

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Din of Celestial Birds

Din of Celestial Birds

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Partido Alto

Partido Alto

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
France Against the Robots

France Against the Robots

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Strange World of Coffin Joe

The Strange World of Coffin Joe

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Maioria Absoluta

Maioria Absoluta

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Next Victim

The Next Victim

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Golden Mouth

Golden Mouth

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blahblahblah

Blahblahblah

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★
Edit this entry  
15
Um Dia na Vida

Um Dia na Vida

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Falling Leaves

Falling Leaves

1912
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mouse Heaven

Mouse Heaven

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Balloon

The Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry