Sort by

Aidan has logged 285 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Edit this entry  
25
EO

EO

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Spirited

Spirited

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
05
The Egg

The Egg

2019
×
Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

2019
×
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2010
×
Edit this entry  
03
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
20
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

2016
×
Edit this entry  
17
Adult

Adult

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Two Puddles

Two Puddles

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Egg

The Egg

2019
×
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
Read the review Edit this entry