Gondo has logged 523 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Timber Gang

Timber Gang

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Manual

The Suicide Manual

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
An Unforgettable Grudge

An Unforgettable Grudge

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Occult Bolshevism

Occult Bolshevism

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Slit-Mouthed Woman

A Slit-Mouthed Woman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ars colonia

Ars colonia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Angel

Angel

1957
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aquarium

Aquarium

1896
×
★★★
Edit this entry  
04
Homage to the Teacher

Homage to the Teacher

1967
×
★★½
Edit this entry  
04
Chitrakathi

Chitrakathi

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
The Deadly Island

The Deadly Island

1994
×
★★
Edit this entry  
03
During and After the Air Raid

During and After the Air Raid

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
Puppeteers of Rajasthan

Puppeteers of Rajasthan

1974
×
★★½
Edit this entry  
02
Flora

Flora

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
A Historical Sketch of Indian Women

A Historical Sketch of Indian Women

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
Keep Cool

Keep Cool

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Virgin Psychics

The Virgin Psychics

2015
×
Edit this entry  
28
Minna! ESPer Dayo!

Minna! ESPer Dayo!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Survey Map of a Paradise Lost

Survey Map of a Paradise Lost

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Robo-G

Robo-G

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Beyond

Beyond

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
World Record

World Record

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Program

Program

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Elder

The Elder

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Twins

The Twins

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Redacted

Redacted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry