Gondo has logged 65 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Battle of Midway

The Battle of Midway

1942
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
27
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Loft

Loft

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
The Chaser

The Chaser

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spartan

Spartan

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
YEAH

YEAH

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Biotherapy

Biotherapy

1986
×
★★½
Edit this entry  
17
Dawn Breaking

Dawn Breaking

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Flaming Brothers

Flaming Brothers

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
Violent City

Violent City

1970
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Promised Land

The Promised Land

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life Is a Dream

Life Is a Dream

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Sacrifice

The Sacrifice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nighthawks in Bangkok

Nighthawks in Bangkok

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Accident

Accident

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell: The New Movie

Ghost in the Shell: The New Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry