Sort by

Trudes has logged 599 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★½
Read the review Edit this entry