Sort by

Trudes has logged 34 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iris

Iris

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Box

The Box

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bleeding Heart

Bleeding Heart

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tick Tock

Tick Tock

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry