Sort by

Trudie has logged 52 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Catfight

Catfight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
8 Women

8 Women

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry