Sort by

Trudes has logged 59 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tig Notaro: Happy to Be Here

Tig Notaro: Happy to Be Here

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirrors

Mirrors

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forgive

Forgive

×
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thi Mai

Thi Mai

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casque

Casque

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
You Again

You Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
By the Sea

By the Sea

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christine

Christine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One of Us

One of Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry