Trudie has logged 29 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry