Sort by

Trudes has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christina P: Mother Inferior

Christina P: Mother Inferior

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Da Kath & Kim Code

Da Kath & Kim Code

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry