RSS feed for GoneScott

GoneScott has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★
Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry