Sort by

Gonzalo has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Park

In the Park

1915
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
27
El crack dos

El crack dos

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Every Song Is About Me

Every Song Is About Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Locked Down

Locked Down

2021
×
Edit this entry  
21
The Days to Come

The Days to Come

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hidden Face

The Hidden Face

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Invisible

The Invisible

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy 140

Happy 140

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
10
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Welcome Mr. Marshall!

Welcome Mr. Marshall!

1953
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
04
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry