RSS feed for Gonzo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Talking About Trees

Talking About Trees

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paradise

Paradise

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Balloon

The Balloon

1956
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Portrait Studio

The Portrait Studio

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Edward II

Edward II

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Luz

Luz

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Thief

The Thief

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Police, Adjective

Police, Adjective

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Imbued Life

Imbued Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★½
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tape

Tape

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Import/Export

Import/Export

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
William Gibson: No Maps for These Territories

William Gibson: No Maps for These Territories

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Tar Heroin: The Dark End of the Street

Black Tar Heroin: The Dark End of the Street

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry