Carlos has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry