Carlos has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry