• Jim Morrison: The End

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Ökozid

    ★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Citizen Kitano

    ★★★

  • Stephen King: A Necessary Evil

    ★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Nature Planet

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Merkel: Anatomy of a Crisis

    ★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ★½

  • Fantasy Island

  • Sexual Violence in Sport

    ★★★★½

  • Crocodile Island

    ★★

  • Downhill

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Hidden Life of Trees

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Masel Tov Cocktail

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Meshuggah: Rockpalast 2019

    ★★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Killer Sofa

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Doom: Annihilation

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • I Am Patrick Swayze

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Lions in the Corner

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Mega Crocodile

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling