GoodBadMovies has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Metal Evolution

Metal Evolution

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stereo

Stereo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of the Living Dead

Children of the Living Dead

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coldblooded

Coldblooded

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ostermontag

Ostermontag

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Nancy

I Am Nancy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return To Forever: Live At Montreux 2008

Return To Forever: Live At Montreux 2008

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raging Boll

Raging Boll

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry