Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
24
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Happily

Happily

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Edit this entry