• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Sirens

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • The Princess

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Sands Between

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½