Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Edit this entry  
26
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Entourage

Entourage

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Edit this entry  
04
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
October Sky

October Sky

1999
×
★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Gidget

Gidget

1959
×
★★★
Edit this entry  
26
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★
Edit this entry