Sort by

goodbyesolo has logged 117 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dude

Dude

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Valet

The Valet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Edit this entry  
26
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Entourage

Entourage

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Edit this entry  
04
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
October Sky

October Sky

1999
×
★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Gidget

Gidget

1959
×
★★★
Edit this entry  
26
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry