Sort by

goodhunterabbie has logged 252 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sunday In the Park With George

Sunday In the Park With George

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
22
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Titus

Titus

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Power of Kangwon Province

The Power of Kangwon Province

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Days

Days

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
In the Dark

In the Dark

2000
×
Edit this entry  
06
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Haze

Haze

2005
×
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry