Sort by

goodhunterabbie has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Town of Love and Hope

A Town of Love and Hope

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mysteries of Lisbon

Mysteries of Lisbon

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Edit this entry  
07
Your Light: Kase-san and Morning Glories

Your Light: Kase-san and Morning Glories

2017
×
Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★
Edit this entry  
03
Eight Taels of Gold

Eight Taels of Gold

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Edit this entry