• Stardust

  • In Search of a Flat Earth

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Ashfall

  • Start-Up

    ★★★

  • The Divine Move 2: The Wrathful

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Metamorphosis

    ★★

  • The Battle: Roar to Victory

    ★★

  • The Divine Fury

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hit-and-Run Squad

    ★★

  • Aquaman

  • The Wrath

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Rampant

    ★★

  • Venom

  • Halloween

    ★★★★

  • The Whispering

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Bao

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★½

  • Searching

    ★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The King of the Border

    ★★½

  • Sauce

  • Snow Steam Iron

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Memoir of a Murderer

  • Spider-Man: Homecoming

  • Real

    ½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Hide-and-Never Seek

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Age of Shadows

  • Sully

  • Arrival

  • Tunnel

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Operation Chromite

    ½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • The Tiger: An Old Hunter's Tale

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Point Break

  • Inside Men

    ★★★

  • The Priests

    ★★★

  • Spectre

    ★★

  • The Martian

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Memories of the Sword

    ★★