RSS feed for Vaibhavi
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ponmagal Vandhal

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Gypsy

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Airaa

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • The Christmas Chronicles

  • Kaatrin Mozhi

  • Last Letter

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Boy Erased

  • 60 Vayadhu Maaniram

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • Lakshmi

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • I Am Not an Easy Man

  • Love, Simon

    ★★½

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • The Greatest Showman

  • The Problem with Apu

    ★★★

  • Jack Whitehall: At Large

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baahubali 2: The Conclusion

    ★★★★

  • LA 92

  • Beauty and the Beast