RSS feed for Vaibhavi
  • The Space Between Us

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Ballerina

    ★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Handsome Devil

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • He Even Has Your Eyes

  • The Secret Life of Pets

  • The African Doctor

  • Me Before You

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Handmaiden

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Jungle Book

  • Zootopia

  • Joy

  • Fatima

  • Spotlight

  • Minions

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★★★

  • Piku

  • Brooklyn

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Paddington

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Maleficent

  • How to Train Your Dragon 2

  • Frozen

  • Saving Mr. Banks

    ★★

  • Her

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • What If

    ★★★½

  • About Time

  • The Wind Rises

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • The Conjuring

  • Girl on a Bicycle

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • So Undercover

  • Wreck-It Ralph

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Magic Mike

  • Brave

  • The Avengers

  • Hugo

  • Captain America: The First Avenger

  • Zindagi Na Milegi Dobara

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Jiro Dreams of Sushi

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Tangled

  • Love & Other Drugs

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★½

  • The Secret World of Arrietty

  • Toy Story 3