RSS feed for Vaibhavi
  • Shrek Forever After

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

  • The Princess and the Frog

  • Up in the Air

    ★★★½

  • Julie & Julia

  • (500) Days of Summer

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Princess Protection Program

  • Up

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Yes Man

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Another Cinderella Story

  • The Duchess

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • WALL·E

  • Camp Rock

    ★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • The Wave

    ★★★★

  • Alvin and the Chipmunks

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★½

  • Enchanted

  • Jab We Met

    ★½

  • High School Musical 2

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

  • Shrek the Third

  • The Holiday

  • Barbie in The 12 Dancing Princesses

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

  • She's the Man

  • High School Musical

    ★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Rent

    ★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Batman Begins

    ★½

  • Madagascar

    ★★★

  • The Phantom of the Opera

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • A Cinderella Story

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • The Notebook

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Shrek 2

  • Mean Girls

  • Ella Enchanted

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Elf

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • Bruce Almighty

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Bend It Like Beckham

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

    ★½

  • Legally Blonde

  • Shrek

  • Amélie

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • The Emperor's New Groove