RSS feed for Vaibhavi
  • The Emperor's New Groove

  • Charlie's Angels

  • Toy Story 2

  • The Sixth Sense

  • 10 Things I Hate About You

  • The Matrix

    ★★

  • She's All That

  • You've Got Mail

    ★★★½

  • Mulan

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

  • Anastasia

  • Titanic

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★

  • Liar Liar

  • Romeo + Juliet

    ★½

  • Matilda

    ★★★★½

  • Jumanji

  • Toy Story

  • Empire Records

    ★★★★½

  • Whisper of the Heart

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Forrest Gump

  • The Lion King

  • The Nightmare Before Christmas

  • Sleepless in Seattle

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Porco Rosso

  • Beauty and the Beast

  • Only Yesterday

    ★★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Home Alone

  • Driving Miss Daisy

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Steel Magnolias

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

  • When Harry Met Sally...

  • Dead Poets Society

  • Heathers

  • My Neighbor Totoro

  • Dirty Dancing

    ★★★½

  • Castle in the Sky

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Clue

  • The Breakfast Club

  • Gremlins

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • Raiders of the Lost Ark

  • The Last Metro

  • Carrie

  • Monty Python and the Holy Grail

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • The Aristocats

    ★★★

  • The Jungle Book

  • Mary Poppins

  • Charade

    ★★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Sleeping Beauty

    ★★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★

  • Funny Face

    ★★★★

  • To Catch a Thief

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Roman Holiday

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Cinderella

  • It's a Wonderful Life

  • Gone with the Wind

  • The Wizard of Oz