Sort by

Goodwin has logged 22 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Young Man with a Horn

Young Man with a Horn

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Station Six-Sahara

Station Six-Sahara

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin and Marian

Robin and Marian

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dawn Patrol

The Dawn Patrol

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tiger of Eschnapur

The Tiger of Eschnapur

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Western Union

Western Union

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret Beyond the Door

Secret Beyond the Door

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beyond a Reasonable Doubt

Beyond a Reasonable Doubt

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Westfront 1918

Westfront 1918

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughly Modern Millie

Thoroughly Modern Millie

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suspect

The Suspect

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Liliom

Liliom

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry