Sort by

Zach has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry