• Don't Look Up

    ★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Firstness

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Yearly Departed

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • On the Rocks

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cheer

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Mister America

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story