• Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

  • He's All That

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • Voyagers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Greener Grass

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Father of the Year

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer