Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry