Sort by

goopers has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry