Bea has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Of the Flesh

Of the Flesh

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moments in a Stolen Dream

Moments in a Stolen Dream

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Will Your Heart Beat Faster?

Will Your Heart Beat Faster?

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
High School Scandal

High School Scandal

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Three Years Without God

Three Years Without God

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Respeto

Respeto

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Triptych

Triptych

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ang Manananggal sa Unit 23B

Ang Manananggal sa Unit 23B

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Kita Kita

Kita Kita

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
19
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry