Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Ghosted

    ½

  • Mafia Mamma

    ★★★

  • La Usurpadora: The Musical

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Clock

    ★★½

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Love to Love You, Donna Summer

    ★★★★

  • Reality

    ★★★★

  • Ten Little Mistresses

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Sharper

    ★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • There's Something Wrong with the Children

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Big 4

    ★★★½

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Tell It Like a Woman

    ★★½

  • Tell Me About Yourself

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★★

  • Project Wolf Hunting

    ★★★½

  • Heathers: The Musical

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • Venus

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Sick

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • Sisu

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★