Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
They

They

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Playground

Playground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beyond the Poseidon Adventure

Beyond the Poseidon Adventure

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wolf

Wolf

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hole

The Hole

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry