• Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Beyond Barricades

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★