Gordon has logged 134 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★½
Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Milford Graves Full Mantis

Milford Graves Full Mantis

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Born

Born

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenacious D: Post-Apocalypto

Tenacious D: Post-Apocalypto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chicken People

Chicken People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fruit of Paradise

Fruit of Paradise

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry