Gordon has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beyond Barricades

Beyond Barricades

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry