Sort by

Gabriel has logged 72 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eden

Eden

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Those Who Feel the Fire Burning

Those Who Feel the Fire Burning

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Experimenter

Experimenter

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Story of My Death

Story of My Death

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sworn Virgin

Sworn Virgin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
½
Edit this entry  
07
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mountain

Mountain

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tikkun

Tikkun

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Edit this entry  
24
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★½
Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★
Edit this entry  
06
The Mend

The Mend

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Felt

Felt

2014
×
★½
Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry