• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

  • Captain Marvel

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Arif V 216

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • In the Family

  • Wonder

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★